Bez kategoriihobby

Kleje modelarskie

kleje

Sklejanie modeli niewątpliwie jest wyjątkowym hobby, które wybierają nieliczni. wymaga bowiem cierpliwości oraz poczucia estetyki, aczkolwiek wiele osób, które spróbowały tego zajęcia chociaż raz, tak bardzo się nim zafascynowało, że nie tylko zajmuje się tym latami, ale także zaraża tą pasją swoich bliskich.

 

Cały proces sklejania oraz malowania konkretnego modelu jest niezwykle czasochłonny, ważny jest bowiem każdy ruch i precyzja oraz delikatność, które sprawiają, że dany model zostaje złożony bez żadnych uszkodzeń, a z zaledwie kilku części powstaje dzieło sztuki. Jednak nawet najlepszy modelarz nie będzie w stanie stworzyć dobrego modelu jeśli nie będzie miał on odpowiednich materiałów.

 

Jakie części są najważniejsze?

Poprawne sklejanie modeli jest uwarunkowane posiadaniem dobrych narzędzi i materiałów. Do najważniejszych należą kleje modelarskie. Klej musi być silny, szybkoschnący i dobrze trzymać części przy sobie. Powinien także nie być zbyt gruby, ponieważ może powodować trudności w precyzyjnym dopasowaniu części do siebie.

 

Jaki klej wybrać?

Ostatnio niezwykle popularny jest klej modelarski ak-20. Służy on do sklejania modeli drewnianych. Można go rozcieńczać rozpuszczalnikiem w razie potrzeby uzyskania innej gęstości. Jest dostępny w każdym sklepie internetowym z akcesoriami modelarskimi. 

Dodaj komentarz