sklep internetowy

Sklep internetowy na abonament czy może model dedykowany?

Założenie sklepu internetowego i sprzedaż swoich usług i produktów w sieci to dzisiaj warunek konieczny do tego, aby naprawdę zaistnieć wśród szerszej grupy klientów. Jednak który model będzie korzystniejszy i jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne?

Sklep z hostingiem na abonament – zalety i wady tego rozwiązania

Sklep internetowy z hostingiem na abonament to bardzo wygodny model, ponieważ przede wszystkim nie generuje on wysokich kosztów założenia sklepu. Użytkownik może swobodnie dostosować wysokości płatności rat za funkcjonowanie sklepu wybierając opcję rat miesięcznych, kwartalnych a nawet rocznych. Ponadto jedną z największych zalet tego rozwiązania jest bardzo krótki okres wdrożenia sklepu, ponieważ można go otworzyć nawet w okresie dwóch tygodni. Gotowe oprogramowanie jest bardzo funkcjonalne i intuicyjne, dzięki czemu nie ma większych problemów z jego obsługą. Większość aktualizacji jest również wliczona w cenę abonamentu, jak również opieka specjalistów w razie jakichkolwiek problemów. Nie trzeba zatem samemu zatrudniać informatyka, ani martwić się o hosting . W ten sposób sklep na abonament ma wysoką dostępność dla klientów.

Rozwiązanie dedykowane i jego cechy

Oprogramowanie dedykowane będzie idealnie dopracowane do potrzeb i wymagań zamawiającego. Stworzenie skomplikowanych modułów służących do zarządzania ogromną bazą produktową nie stanowi żadnego problemu dla specjalistów branżowych. Można być pewnym, że sklep będzie uszyty na miarę wymagań i potrzeb, jednak z drugiej strony to właściciel sklepu będzie musiał zadbać o bezpieczeństwo platformy i samemu wykupić domenę. Dla jednych poniesienie jednorazowej opłaty jest korzystniejsze, inni jednak wolą płacić za hosting w ratach. Należy podkreślić, że dedykowane rozwiązanie jest znacznie droższe od sklepu na abonament, ponieważ jego koszt może się wahać w przedziale nawet do 40 tysięcy złotych. Okres wdrożenia takiego e-sklepu również jest znacznie dłuższy, a kontakt ze specjalistami znacznie ograniczony i dodatkowo płatny, podobnie jak wszelkiego rodzaju aktualizacje.

Dodaj komentarz