prawo

Adwokat prawa spadkowego – kiedy się do niego udać?

prawo spadkowe

prawo spadkowe

Nawet starożytnym ludziom znane były regulacje prawne, które dotyczyły spadków. W związku z kruchością życia wiele osób zadaje sobie kluczowe pytania dotyczące ich własnego majątku, a także majątku ich rodziny. Komu spadek przypadnie? Na jakich zasadach? Czy należy płacić od niego podatek? Warto sprawdzić, w jakich przypadkach należy udać się do adwokata prawa spadkowego.

Nieważność testamentu

Spotkać można sytuacje, gdy uczestnicy postępowania spadkowego mogą podważać ważność testamentu. Jako podstawę do zarzutu nieważności owego dokumentu można uznać podejrzenie, że spadkodawca sporządzał go przy presji rodziny, czy też otoczenia.

Podział spadku

Pojawiają się również sytuacje, gdy spadkodawca w swoim testamencie nie uwzględnił wszystkich osób uprawnionych do spadku, bądź też – wręcz przeciwnie – nie pominął nikogo, ale sprawa rozgrywa się o poszczególne jego części.

Zmiana postanowienia spadkowego

Ze zmianą postanowienia spadkowego mamy do czynienia, gdy uprawnieni do otrzymania spadku nie otrzymali zawiadomienia o śmierci spadkodawcy, bądź też spadek został nabyty przez inną osobę z rodzinę lub kogoś obcego. W przypadku, gdy Sąd przeprowadza sprawę spadkową bez wiedzy zainteresowanego, niezbędny jest kontakt z adwokatem prawa spadkowego.

Nabycie spadku

W przypadku nabycia spadku niezbędne jest również jego formalne zatwierdzenie. Odbywa się ono przed notariuszem lub też właściwym sądem.

Adwokat prawo spadkowe Łódź

Adwokat prawa spadkowego pomoże zainteresowanemu zgromadzić i przygotować odpowiednie do spraw dokumenty, będzie informował o przebiegu sprawy, a także może reprezentować zainteresowanego na rozprawach.

Dodaj komentarz